Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności - TAK. POMAGAM. Podczas zbiórki szkolni wolontariusze Caritas zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których rodziny z Ukrainy znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji spowodowanej wojną będą mogły przygotować świąteczne posiłki.
Aktualności
- Strona główna
- Najnowsze
- Aktualności
Tak. Pomagam.
06.12.20227
Mikołajki !!!
06.12.2022Jak co roku o tej porze wszystkie dzieci czekają na wizytę Mikołaja, również i w tym nie mogło być inaczej. Uczniowie naszej szkoły spotkali się z długo wyczekiwanym gościem. Na powitanie zaśpiewali piosenki i zatańczyli do ulubionych melodii. Wszyscy byli grzeczni, więc otrzymali prezenty. Nie obyło się bez pamiątkowych fotografii z Mikołajem. Po wspólnej zabawie dzieci pożegnały i podziękowały za upominki i mile spędzony czas.
55
Dzień Misia w szkole
28.11.2022W szkole również świętowliśmy. W misiowym teatrzyku, misiowi bohaterowie odegrali dzisiaj wiele przytulnych ról. Dzień był wyjątkowo miły, uczniowie chętnie chwalili się swoimi pluszakami. Odbyła się również krótka akademia ku czci bohatera Misia. Na zakończenie dzieciaki otrzymały słodkie ciasteczka.
14
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25.11.2022Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
41Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. (żródło:https://miastodzieci.pl/)
Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Misia. Świętowanie rozpoczeliśmy wspólnym przygotowywaniem "misiowych tostów", które potem ze smakiem zjedliśmy. Dzieci obejrzały również film o tym jak to się stało, że świetujemy ten dzień oraz ułożyły z ogromnych elementów postać misia. Śpiewaliśmy piosenki o misiu i bawiliśmy się w "Stary niedźwiedź mocno śpi". Dzieci pracowały w grupach doskonaląc umiejętność współpracy, pojawiły się dziś u nas również elementy matematyki oraz ćwiczeń sprawdzających spostrzegawczość. Na koniec dnia urządzilismy dyskotekę, dzieci tańczyły ze swoimi ulubionymi przytulankami. Na zakończenie dnia wykonane zostały prace plastyczne z motywem misia.
Andrzejki w przedszkolu
30.11.2022Najmłodsi również świętowali :Andrzejki". Były wróżby, przebieranki i świetna zabawa.
41
Andrzejki 2022
25.11.2022Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, 24 listopada w naszej szkole odbył się bal andrzejkowy. Uczniowie od kilku dni przygotowywali dekoracje, wystrój sal i wróżby. Klasa VIII zajęła się prowadzeniem kawiarenki i była odpowiedzialna za oprawę muzyczną. Wszystkie dzieci opuściły szkołę z uśmiechem na twarzy.
40
Pomysł na wf...
24.11.2022Poznaj nasze pomysły na WF, dzięki którym zachęcisz uczniów do uprawiania sportu! Większość aktywności nie wymaga skomplikowanych przyrządów czy akcesoriów.
Do zdjęć został wykorzystany aparat otrzymany w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.
15
W poszukiwaniu własnych korzeni...
21.11.2022Potrafimy wymienić kolejnych władców Polski i najważniejsze bitwy. Z ciekawością poznajemy losy narodów europejskich. Często interesujemy się historią krajów tak odległych jak Chiny lub Indie. Czy równie dużo potrafimy powiedzieć o nas samych?
Czasem myślimy o sobie i naszych bliskich, jako o kwintesencji przeciętności, ale to tylko dlatego, że nie znamy własnych korzeni. A to właśnie te korzenie sprawiają, że dana rzecz znaczy dla nas więcej. Stary rzeczy mają dla nas szczególną wartość i darzymy je sentymentem. Tak samo jest z rodziną, którą znamy lepiej.
Uczniowie klasy czwartej, by móc bardziej zapoznać się z historią swojego rodu wykonali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Warto zachęcać dzieci do poznawania własnych korzeni, gdyż w ten sposób buduje się ich tożsamość. Warto być bogatym w dziedzictwo własnego rodu.
3
Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
21.11.2022Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.6
#laboratoriaprzyszlosci
20.11.2022Od kilku tygodni naszą codzienną pracę urozmaicają narzędzia, które otrzymaliśmy w ramach projektu #laboratoriaprzyszlosci. W drukarce 3D wydrukowaliśmy już spinner, którego będziemy używać w trakcie zajęć terapeutycznych oraz do gier i zabaw na świetlicy. Uczniowie mieli możliwość obserwacji całego procesu jego powstawania i na bieżąco dzielili się pomysłami na wykorzystanie spinnera w trakcie zajęć. Korzystamy również z interaktywnych robotów edukacyjnych Photon. Dzieci potrafią już poruszać się robotem według określonego schematu i podejmują próby samodzielnego programowania i kodowania. Działania te rozwijają u dzieci umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i pokazują nieznane wcześniej możliwości nowych technologii. Wszystkie uroczystości i święta dokumentujemy dzięki sprzętowi audio-video, który również znajduje się na wyposażeniu projektu.
1
"Cała szkoła czyta dzieciom".
20.11.2022W ramach akcji "Cała szkoła czyta przedszkolakom" w ubieglym tygodniu odwiedzili nas Szymon i Oliwia - uczniowie klasy ósmej. Przeczytali nam historię kruka Skarpetki "Co wolno, a czego nie wolno", które utrwaliły nam zasady dobrego zachowania.
Niepodległość!
21.11.2022Podusmowując Tydzień Patriotyczny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach obchodów 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w kościele parafialnym pw. św Marcina w Wiewcu. Uczennice ubrane w stroje krakowskie oraz uczniowie uczestniczący we mszy św. w intencji ojczyzny udekorowali przygotowanymi w szkole kokardami popiersia strażaków, przedstawicieli orkiestry oraz kapłanów. Nastrój uroczystości był bardzo podniosły. Ważne byśmy pamiętali , że dzięki ludziom, którzy poświęcili swoje życie, my możemy żyć w wolnym kraju – bez wojny, bez przemocy, bez konieczności zabijania drugiego człowieka.
11.11. Szkoła do hymnu
10.11.2022Podtrzymując tradycję Tygodnia Patriotycznego wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu" i o godz. 11.11 uroczyście odśpiewali " Mazurka Dąbrowskiego".
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata. W szkole zorganizowana została wystawa zbiorów bibliotecznych dotyczących dziejów Polski, zachęcająca do sięgnięcia po literaturę historyczną.
Kwintesencją oraz podsumowaniem minionego tygodnia będzie udział uczniów oraz przedstawicieli Grona Pedagogicznego w parafialnych obchodach 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości w kościele pw. św. Marcina w Wiewcu.
10
Uroczysta Akademia z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
09.11.2022Dziś w ramach Tygodnia Patriotycznego odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Panią Beatę Mazur upamiętniająca 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie odświętnie ubrani wysłuchali zarysu historycznego trudnych i skomplikowanych dziejów Polski; starsi koledzy i koleżanki przypomnieli jak ważną rzeczą dla narodu jest wolność, zwłaszcza w kontekście toczącej się wojny tuż za naszą granicą. Podczas akademii odśpiewano wspólnie pieśni legionowe przy akompaniamencie Pana Sebastiana Chodaka.
10
Tydzień Patriotyczny
09.11.2022Już od poniedziałku w naszej szkole w ramach Tygodnia Patriotycznego trwają wielkie przygotowania do najważniejszego święta w roku czyli 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Pani Elżbieta Koch oraz Klaudia Dryja zorganizowały akcję robienia kotylionów. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowali piękne kotyliony, ćwiczyli pieśni legionowe i dekorowali szkołę.
27
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
08.11.2022Wczoraj w naszej szkole było bardziej kolorowo niż zazwyczaj. Na korytarzach pojawiały się fantastyczne postaci z różnych baśni i bajek. A wszystko z powodu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) święta, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a(1901-1966). W naszej szkole obchodzone było wczoraj.
Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek pomaga wzmacniać więzi rodzinne. Rodzice w ramach święta (oczywiście także każdego innego dnia) powinni przeczytać swoim pociechom bajki, sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną historię. Na zachętę warto przytoczyć cytat Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".
Bajki to ważne narzędzie w rękach dorosłych. Umiejętnie użyte, potrafią bawić, uczyć i wychowywać jednocześnie. Wprowadzają dziecko w świat roślin i zwierząt, ukazują rzeczywistość dookoła niego, w wartościowy sposób zajmują czas dziecka. Bajki potrafią też regulować emocje, uczyć wzorców zachowań i kształtować osobowość. Bajki mogą być dla dziecka wsparciem i sposobem na wzbogacenie doświadczeń. Czytanie bajek przez dorosłych dzieciom przyzwyczaja dzieci do samodzielnego czytania w przyszłości.W naszej szkole uczniowie również mieli okazję posłuchać niezwykłych opowieści i przenieść się w ten magiczny świat.
9
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu.
06.11.20224 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zadaniem przedszkolaków było przebranie się za ulubioną postać z bajki. Podczas zajęć dzieci próbowały odgadnąć jaka muzyka pasuje do danej bajki, układały postaci bajkowe z rozsypanki oraz dopasowywały atrybuty do poszczególnych postaci. Opowiedziana została również bajka pt. "Czerwony kapturek" oraz utrwalaliśmy morał pochodzący z tej bajki: "Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi".
25
Spotkanie z przedstawicielami policji.
06.11.2022W dniu 27 października uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pajęczynie. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach. Za cenną wiedzę dziękujemy.
6
Szkoła Pamięta!
27.10.2022Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Szkoła Pamięta. Uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą porządkowali groby na parafialnym cmentarzu. „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
#szkolapamieta
7
Kiermasz książki.
27.10.2022Już od wielu lat tradycją naszej szkoły jest kiermasz taniej książki. Pani Elżbieta Koch, bibliotekarz naszej szkoły zorganizowała kiermasz, prezentując szeroki wybór książek do zakupu dla naszych milusińskich. Kiermasz trwał cały tydzień. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
10
10 zasad dla ucznia
Tak jak w innych miejscach publicznych, tak i w szkołach musimy przestrzegać pewnych zasad. Dzięki wspólnym odpowiedzialnym działaniom możemy zamknąć szkołę dla koronawirusa. O czym musicie pamiętać po powrocie do szkoły?
- Źle się czujesz? Zostań w domu
Jeżeli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby – nie idź do szkoły i zostań w domu. Poczułeś się źle w trakcie lekcji lub na przerwie? Koniecznie poinformuj o tym nauczyciela.
- Myj i dezynfekuj ręce
Pamiętaj o dezynfekowaniu i myciu rąk. Nie dotykaj nosa, oczu i ust.
- Zachowaj bezpieczną odległość
Aby chronić siebie i innych w miarę możliwości zachowuj bezpieczną odległość od koleżanek, kolegów czy nauczycieli. Żeby było to możliwe, dyrektor Twojej szkoły może wprowadzić różne godziny przerw lub zajęć na boisku. Jeżeli na korytarzu lub w innym miejscu oprócz Ciebie przebywa dużo innych osób – zakryj usta i nos.
- Nie podawaj ręki na powitanie
Tymczasowo zrezygnuj z podawania ręki na powitanie swoim koleżankom i kolegom – uśmiech i miłe słowo zdecydowanie wystarczą!
- Nie pożyczaj!
Używaj swoich podręczników i przyborów - staraj się ich nie pożyczać od innych osób.
Archiwum Aktualności
Nasze media społecznościowe